Kalfalık Soruları, Ustalık soruları, Usta Öğreticilik Soruları, Ders Dokümanları, sunular, modüller, üniteler, Lise seviyesi tüm okulların ders sınav sorular, online testler, meslek tanıtım rekhberi vb.

ZD Soft Screen Recorder v11.2.1.0
WinReducerEX100 2.1.4.0
XiaoMiTool 0.5.2
OnlineTV14+15 Anytime Edition
ScreenGif 2019
Macrorit Disk Partition Expert v5.3.7
FxSound Enhancer v13
SARDU MultiBoot creator 3.2.1
Lanmisoft Font Explorer L.M 6
NIUBI Partition Resizer 7

GTA San Andreas [Full TR Yama v4.50]
FM 2010
PES 2010
Football Manager 2011 [FM 2011]
PES 2011
Pro Evolution Soccer PES 2009
Crysis 3
Pro Evolution Soccer (PES) 6
PES 2012
NFS Most Wanted [% 100 Save]


Ekle:  Çıkar:

VLC Media Player 0.9
TRyama.Net Yamalar Multimedia VLC Media Player 0.9                                             

VLC Media Player 0.9 Türkçe Yama

Yayın tarihi

19 Ekim 2008 Pazar

Hazırlayan

 Adem GUNES Yamayı Paylaş
 

Tanıtım ve Kurulum Bilgileri:

Eğer avi, divx, mov ve rm uzantılı dosyaları oynatmakta zorluk çekiyorsanız bir şekilde VLC player ile tanışmışsınızdır. Eğer henüz bu media player ile tanışmadıysanız şimdi tam vakti ve işte sizi tanıştırıyoruz.

VLC Media Player, tam adı VideoLAN Client Media Player olan çoklu ortam yürütücüsüdür. Windows media player vb. media playerların codec eksikliği nedeni ile oynatamadığı videoları ve ses dosyalarını VLC media player ile sorunsuz şekilde izleyebilirsiniz. Bir çözücü paketi sahip olduğumuz dosyaların bir kısmını oynatabilirken, bir diğer paket ise diğer dosyalarımızı oynatabiliyor. Yani elimizdeki ses ve video dosyalarını sorun yaşamadan oynatabilmek için oldukça büyük bir uğraş veriyoruz. Sonunda bilgisayarımızda Windows media player, Real media player, Quicktime player, DivX player gibi dört beş farklı player yüklemek zorunda kalıyoruz. VLC Media Player yazılımı tüm bu soruları ortadan kaldırıyor !

          Sahip olduğu dahili ses ve video çözücüleriyle herhangi bir ek çözücüye gereksinim duymadan tüm dosyalarımızı oynatabilen yazılım taşınabilir olması özelliği ile USB belleğimize ya da bir başka depolama aracına atıp kendi bilgisayarımız dışında da kullanabiliriz. Bu sayede nereye gidersek gidelim, kimin bilgisayarını kullanıyorsak kullanalım ses ve video dosyalarını oynatma sorunumuz ortadan kalkmış oluyor. MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DiVX, MP3, OGG, MOV, RM ve daha onlarca ses ve video biçimini oynatabilen yazılımın desteklemiş olduğu tüm dosya biçimlerinin listesine aşağıdaki satırlardan gözatabilirsiniz.

          Dosya paylaşım yazılımlarını kullanmayanımız sanırım yoktur. LimeWire, eMule, Ares, BearShare, Kazaa vb. dosya paylaşım yazılımlarından birini ya da birkaçını hemen hepimiz kullanıyoruz. Bu yazılımlarla indirmeye çalıştığımız dosyaların bazan yarım kaldığı, tüm dosyanın indirilemediği durumlar olabiliyor. Böyle bir şeyle karşılaştığımızda yine VLC Media Player yardımımıza koşuyor. Yarım kalmış olan ses ya da video dosyasını açıp indirmiş olduğumuz dosyayı geri dönüşüm kutusuna atılmaktan kurtarıyor. Ayrıca bu özellik ile herhangi bir dosya paylaşım yazılımı ile ya da başka bir yolla indirmekte olduğumuz ses ve video dosyalarının da önizlemesini yapabilmemiz mümkün.

          Yazılımla ayrıca internet üzerinde bir yayın sunucusu oluşturabilir, sahip olduğunuz videoları yayınlayabilirsiniz. VLC Media Player'ı hangi sistem özelliklerine sahip olursa olsun istediğiniz bilgisayarda çalıştırabilmeniz de mümkün. Çünkü yazılım çok düşük sistem özelliklerine sahip bilgisayarlarda dahi çalışabilecek biçimde tasarlanmış.

          VLC Media Player alt yazı desteğine sahip. Alt yazı desteğinden yararlanabilmeniz için hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Çünkü yazılım kendiliğinden alt yazıları bulup çalıştırmaya başlıyor.

Yazılımın Desteklediği Biçimler:

  • MPEG (ES,PS,TS,PVA,MP3)
  • ID3 etiketleri
  • AVI
  • ASF / WMV / WMA
  • MP4 / MOV / 3GP
  • OGG / OGM / Annodex
  • Matroska (MKV)
  • WAV (DTS dahil)
  • Raw Sesleri: DTS, AAC, AC3/A52
  • Raw DV
  • FLAC
  • FLV (Flash)

Desteklediği Video Çözücüleri:

          MPEG-1/2, DIVX (1/2/3), MPEG-4, DivX 5, XviD, 3ivX D4, H.264, Sorenson 1/3 (Quicktime), DV, Cinepak, Theora (alpha 3), H.263 / H.263i, MJPEG (A/B), WMV 1/2, WMV 3 / WMV-9 / VC-1, Indeo Video v3 (IV32)

Desteklediği Alt Yazı Biçimleri:

          DVD 6, SVCD / CVD, DVB, OGM, Matroska, Text files (MicroDVD, SubRIP, SubViewer, SSA1-5, SAMI, VPlayer), Vobsub

Desteklediği Video Filtreleri:

          Deinterlace, Cropping, Image wall, Image adjust, Rotate/Mirror, Logo overlay, Magnification, Image distortion, Bluescreen, RSS/Atom feeds

Desteklediği Ses Çözücüleri:

          MPEG Layer 1/2, MP3, AC3 - A/52, DTS, LPCM, AAC, Vorbis, WMA 1/2, WMA 3, ADPCM, DV Audio, FLAC, QDM2/QDMC (QuickTime), MACE, Real Audio 8, Speex

Yamanın Kurulumu:

          Yamayı kurmaya başlamadan önce VLC Media Player 0.9 programını tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Yamayı VLC Player 0.9 programını kurduğunuz dizine kurmalısınız. Varsayılan olarak bu yama "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\locale" klasörüne kurulacaktır. Eğer siz programı farklı bir klasöre kurmuşsanız, yamanın kurulumu sırasında Gözat... butonuna tıklayarak programı kurduğunuz dizini seçiniz ve kurulumu tamamlayınız.

          Daha sonra programı başlatınız. "Tools" menüsünden "Pereferences" butonuna tıklayınız. Açılan pencerede "interface" butonuna tıklayınız. "interface Settings" kısmından "Language" açılır kutusunundan "Turkish" seçeneğini seçiniz. Pencerenin alt tarafında bulunan "Save" Butonuna tıklayınız. Programı kapatıp Tekrar açınız. Türkçe olduğunu göreceksiniz.
VLC Media Player 0.9 Türkçe Yama İndirmek İçin Tıklayınİçerik Yükleniyor...

İlgili Başlıklar Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...

Yorumlar Yükleniyor...

Yorumlar Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...


Yorumlar (0)
Yama Boyutu (153 KB)
 
Yamayı indir
İndirilme Sayısı (1644)

Üye Adı:
Şifre:   Son Eklenen Yazılar
Yurtdışı Alışverişlerde Yeni Gümrük Vergisi. Ötv, Kdv
Whatsapp'a Yeni Özellikler Geliyor, Bu Özellikler Nasıl Kullanılır.
Yeni Chrome'a İnternet Download Manager Uzantısı Eklemek 2018
Whatsapp İle Para Nasıl Gönderilir?
Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Facebook'u Silme Akımı Başladı!
Oneplus 6'nın İddalı Özellikleri
Tüm Liste ...   

    Popüler Yazılar
Football Manager 2010 - Fm 2010
Rapidshare Sitesinden Nasıl Dosya İndirilir?
Jdownloader
Pro Evolution Soccer 2011
Fm 2011
Fifa Manager 2010
Adobe Photoshop Cs5
Tüm Liste ...