ZD Soft Screen Recorder v11.2.1.0
WinReducerEX100 2.1.4.0
XiaoMiTool 0.5.2
OnlineTV14+15 Anytime Edition
ScreenGif 2019
Macrorit Disk Partition Expert v5.3.7
FxSound Enhancer v13
SARDU MultiBoot creator 3.2.1
Lanmisoft Font Explorer L.M 6
NIUBI Partition Resizer 7

GTA San Andreas [Full TR Yama v4.50]
FM 2010
PES 2010
Football Manager 2011 [FM 2011]
PES 2011
Pro Evolution Soccer PES 2009
Pro Evolution Soccer (PES) 6
NFS Most Wanted [% 100 Save]
Crysis 3
Need For Speed Most Wanted Sahin


Ekle:  Çıkar:

  TRyama.Net Makaleler Orjinalden Türkçe JDownloader                                                    

Orjinalden Türkçe
Yazıyı Paylaş

  JDownloader  1985 yılında dünya internet ile tanıştı. Interconnected Networks terimlerinin kısaltması olan internet, bir çok bilgisayarı bir ağ üzerinde birbirine bağlama anlamı taşımaktadır. internetin Türkiye macerası ise 1994 yılında başlamaktadır. 1985 yılından bugüne gelene kadar çok önemli gelişmeler kaydeden internet, artık kendi başına ayrı bir dünya teşkil etmektedir. Sanal dünya diye de tabir edilen bu dünya artık gündelik yaşantımızın bir parçası olmuştur. Şu an neredeyse dünyada ki bütün bilgisayarlar internet ile birbirine bağlıdır. Geldiği nokta itibari ile internet artık sanallıktan çıkmış ellle tutulur, gözle görülür faydalar üretir hale gelmiştir.

Bu denli büyüyen internet dünyasında bilgisayarlar arasındaki veri akışıda oldukça büyük boyutlara erişmiştir. Bir zamanlar 10 GB büyüklükteki bir harddisk bilgisayarın tüm yükünü kaldırabiliyordu. Ancak günümüzde 10 GB alan işletim sistemi için bile yetmemektedir. Şimdiki bilgisayarlarda Harddisk kapasiteleri TB ile ifade edilmektedir. Internete açılan pencereler olan web siteleri kullanıcılarına sunduğu hizmeti artık kendi başına taşıyamaz hale geldi. Ortaya çıkan bant sorunu nedeni ile web siteleri, kendisini ziyaret eden kullanıcılarına dosya eki sunmakta sorunlar yaşamaya başlamıştır. Çözüm olarak devreye paylaşım sunucuları girdi. Web siteleri kullanıcılarına sunacağı program, oyun, müzik, film vb. içerikleri artık bu tür paylaşım sunucularına yüklüyor ve kendi kullanıcılarına bu sunuculardaki linkleri veriyor. Böylece sitelerin yükü önemli ölçüde hafifliyor.

Şu an internet aleminin en gözde paylaşım platformları RapidShare,RapidShare MegaUpload, Youtube, FileFactory, DepositFiles ve HotFile sunucularıdır. Daha bunlar gibi yüzlerce paylaşım sitesi saymak mümkündür. Paylaşım sunucularının ortak özellikleri kullanıcılara ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki tür hizmet vermeleridir. Ücretli kullanıcılara Premium kullanıcı, ücretsiz kullanıcılarada Free kullanıcılar denilmektedir. Paylaşım sunucuları bu iki grup arasında dosya indirme işlemlerinde büyük farklar ortaya koymaktadırlar. Sonuçta birisi dosya transferi için ücret öderken diğer grup içeriği bedava indirmek istiyor. Premium kullanıcılar sunucunun tüm imkanlarından sonuna kadar yararlanabilirken Free kullanıcılara bir takım yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu yaptırımlar sunucu türüne göre değişmekle birlikte genel olarak aynı anda tek dosya indirme, dosyayı indirmek için sıraya girme, dosya indirmek için belirli bir süre bekletme, dosya indirme hızında kısıtlama, Günlük indirilebilecek dosya sayısını kısıtlama gibi yaptırımlar söz konusudur. Ücretsiz dosya indirmek isteyen kullanılar için bu sefer devreye paylaşım platformlarından otomatik dosya çekebilen programlar girmektedir.

JDownloaderBu programların temel amacı paylaşım sunucularının ücretsiz kullanıcılara uyguladıkları yaptırımları ortadan kaldırmak ya da bu yaptırımları en aza indirmektir. Yine bu tür programlarla paylaşım sunucularından aldığınız premium hesapları kullanarakta dosya indirebilmeniz mümkün. Paylaşım sunucularından otomatik dosya çekebilen programların en popülerleri ise JDownloader, CyrptoLoad, Rapget ve USDownloader programlarıdır. Bunlar içindense bize göre en ideal olanı sürekli güncellenen, eklenti desteğine sahip, neredeyse tüm paylaşım platformlarıyla uyumlu olan, üstelik Türkçe arayüzü ile kullanım kolaylığı sağlayan JDownloader programıdır.

JDownloader açık kaynak kodlu olup işletim sistemlerinden bağımsız olarak çaşlışır. Tüm işletim sistemleriyle sorunsuz bir şekilde çalışabilen JDownloader tamamen Java ile yazılmıştır. JDownloader , Rapidshare.com, Megaupload.com, Filefactory.com, Depositfiles.com, Hotfile.com gibi dosya barındırma sitelerinde ücretli Premium üyelikleri olmayan kullanıcılar için bile dosya indirmeyi kolaylaştırır. Paylaşım sunucuların büyük bir bölümünde uygulanan güvenlik resmi (captcha) algılama tekniğine sahip olan JDownloader aynı anda farklı sunuculardan dosya indirebilir ve tüm indirme işlemlerinizi profesyonel olarak takip eder ve sonuçlandırır. Bunlara ek olarak JDownloader birçok link şifreleme sitesi desteği de sunuyor. Tek yapmanız gereken şifrelenmiş linkleri JD'ye eklemek. JDownloader CCF, RSDF ve yeni olan DLC aktarım özelliklerine de sahiptir.

JDownloader CTRL+C ya da kopyalama usulü ile panoya kopyaladığınız metinleri tarayabilir ve içerisindeki indirilebilir linkleri listeleyebilir.

JDownloader Pano İzleme

 

JDownloader linklerin çalışır vaziyette olduğunu kontrol edebilir ve bu linkleri kendi kategorilerine göre ayırt edebilir. İndirme listesine eklediğiniz dosyaları sırasıyla indirir ve paylaşım sunucularına girmeden tüm dosyaları çekebilmenizi sağlar.

JDownloader Link Yakalayıcı

Oldukça fonksiyonel olan JDownloader arayüzü size bir çok profesyonel seçenek sunar. Link yakalama tekniği, linkleri ayrıştırma tekniği, indirilen zip, rar gibi sıkıştırılmış dosyaları açabilme, parçalara ayrılmış büyük boyutlu dosyaları tek parça halinde birleştirebilme, Arşiv şifrelerini otomatik olarak algılayıp arşivleri çıkarta bilme, tüm indirmeler tamamlandığında bilgisayarınızı otomatik olarak kapatabilme gibi üstün özelliklere sahiptir.

JDownloader indirme ayarları

 

JDownloader Programının Başlıca Özellikleri

 • Ortamdan bağımsız çalışır (Windows, Linux, Mac, ..)JDownloader Sistem Bildirim Alanı İkonu
 • Java 1.5 yada üst sürümleriyle çalışır
 • Tamamen açık kaynaklı (GPL)
 • 24-saat destek
 • Birçok dosyayı paralel indirebilir
 • (MSD) gibi çoklu bağlantı ile indirme
 • JD kendine ait güçlü bir OCR modülüne sahiptir (JAnticaptcha)
 • RSDF , CCF ve DLC konteyner dosyalarını deşifreleyebilir
 • Birçok hizmet için deşifreleyici takma-birimler sunar örn ; sj.org, UCMS,Wordpress , RLSlog gibi
 • Youtube, Vimeo, clipfish video ve Mp3 indirme yeteneği
 • Otomatik çıkartma ( parola listesi araması dahil) (Rar ve 7z arşivleri)
 • Tema desteği ve Sitil desteği
 • Birçok ayrı dil desteği
 • 110 kadar barındırıcı ve 300'ü aşkın deşifreleyici takma-birim
 • JD live headers betikleri ile Tekrar-Bağlanın (1400 router destekli)
 • Web üzerinden otomatik güncelleme
 • Ek modüller için entegre edilmiş eklenti yönetimi (örn. Webarayüzü, Sistem kapatma)

JDownloader captcha algılama (Güvenlik Resmi)Jdownloader güvenlik resimlerini algılama ve okumada oldukça başarılı bir programdır. Program dahili JAnticaptcha eklentisiyle free kullanıcılar için uygulanan güvenlik resmi doğrulama yaptırımlarını başarıyla aşabilmektedir. Hatta bir zamanlar Rapidshare kedili köpekli karışık güvenlik resimleri uygulamış ancak JD-Team tüm bu önlemleri kırmayı başarmış ve sonuçta Rapidshare artık güvenlik resmi uygulamasından vazgeçmiştir.

Programın en güzel ve kullanışlı özelliklerinden birisi ise otomatik tekrar bağlan fonksiyonudur. Bu fonksiyon live headers betikleri kullanarak modeminizi otomatik olarak resetleyebilir ve yeni bir ip adresi almasını sağlar. Rapidshare ve bazı popüler sunucular dosya indiren kullanıcının ip numarasını kaydeder ve peş peşe dosya çekmesine müsade etmez. Eğer modeminizi el ile resetleyip yeni bir ip numarası almazsanız paylaşım sunucusu sizi beklemeye alır ve 15-20 dakika kadar yeni bir dosya çekmenize izin vermez. Jdownloader Tekrar bağlan fonsiyonu bir indirme işlemi tamamlandığında otomatik olarak çalışır ve modeminizle bağlantı kurarak onu resetler. Moden otomatik olarak yeniden başlar ve yeni bir ip numarası alır. Böylece paylaşım sunucusunun en önemli engelini aşmış olursunuz. JD team şimdilik 1400 farklı modem için otomatik bağlan betiğini otamatik olarak kullanıma sunar. Sizin tek yapmanız gereken programın ayarlar sekmesinden tekrar bağlan butonuna tıklamak ve açılan pencereden modeminizi siçip kullanıcı adı ve şifreyi girmenizdir. Kullanıcı adı ve şifre modeme girişte kullanılan değişkenlerdir. Eğer modeminizin kullanıcı adı ve şifresi bilmiyorsanız modemin kitapçığından faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki resimde konuyla ilgili bölüm yer almaktadır.

JDownloader Tekrar Bağlan

Tüm bu saydıklarımız programın küçük bir bölümünü teşkil ediyor. Yapımcıları tebrik etmemek elde değil. Bu programla ilgili bir kitap bile yazılabilir. Biz burada sizlere hızlıca programın kullanımıyla ilgili bilgi vermeye çalışıyoruz. JDownloader ile ilgili diğer bir özellik ise premium hesap kullanan kullanıcılar için tasarlanmış. Eğer sizinde bir premium hesabınız varsa sunucunun size tanıdığı tüm limitleri kullanarak dosyaları oldukça hızlı bir şekilde indirebilmeniz mümkün olacaktır. Bunun için programın ayarlar bölümünde yer alan Takma Birimler ve Eklentiler kısmından premium hesap ekle butonuna tıklayarak ilgili sunucu için kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Program sunucudan dosya çekerken otomatik olarak sizin kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak hiç bir engelleme ve limit sorununa maruz kalmadan dosya çekebilmenizi temin eder.

JDownloader Premium Hesap Ekleme

Jdownloader sahip olduğu eklentilerle bir çok yeni özellik kazanır. Size düşen kullanmak istediğiniz eklentiyi seçmek ve keyfini sürmektir. Bunlara örnek olarak JD sistem kapatma, JD Tepsi ikonu, JD Unrar, HJ Split, HTTP Live Header Betikleyici, JD Sohbet, JD Kullanıcı Arayüzü gibi eklentileri sayabiliriz. Seçtiğiniz eklentiler otomatik güncelleme sayesinde güncellenirler. Bu eklentiler programı daha bir kullanışlı yapmaktadır.

JD Eklentileri

 

Söylemeden geçemeyeceğim son özelliklerden birisi ise artık JDownloader portable olarakta kullanılabilmektedir. Bunun anlamı taşınabilir flashbellek gibi aygıtlar ile programı yanınızda taşıyabilir ve istediğiniz herhangi bir bilgisayarda sorunsuz olarak kullanabilirsiniz demektir.

Jdownloader ile indir

 

Jdownloader indirme Linkleri

Jdownloader'in size uygun en yeni sürümünü http://jdownloader.org/download/index adresinden indirebilirsiniz. Programın çalışabilmesi için Java Runtime Enviroment (jre/jdk) 1.5 veya üstü gerekmektedir. Javayı indirmek içinse http://www.java.com/en/download/installed.jsp?detect=jre&try=1 sayfasını kullanabilirsiniz. JDownloader Türkçe dil desteği ile Türk Kullanıcılar için vazgeçilmezler arasına girmiştir. Programı Türkçe Kullanabilmek için Settings sekmesine sonrada User Interface butonuna tıklayın. Açılan pencerede LAnguage açılır kutusunzda Türkçe seçeneğini seçin ve Programı tamamen kapatıp tekrar açın. Türkçe olduğunu göreceksiniz.


  tryama
22 Kasım 2009 Pazar
Okunma sayısı :  [ 160864 ]

Etiketler
JDownloader ile indirme , JDownloader ile nasıl dosya indirilir , JDownloader nasıl çalışır , JDownloader türkçe ,


İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
Üye Adı:
Şifre:   Son Eklenen Yazılar
Deepfake Nedir? Sahte Video ve Fotoğraf Nasıl Yapılır.
Yurtdışı Alışverişlerde Yeni Gümrük Vergisi. Ötv, Kdv
Whatsapp'a Yeni Özellikler Geliyor, Bu Özellikler Nasıl Kullanılır.
Yeni Chrome'a İnternet Download Manager Uzantısı Eklemek 2018
Whatsapp İle Para Nasıl Gönderilir?
Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Facebook'u Silme Akımı Başladı!
Tüm Liste ...   

    Popüler Yazılar
Football Manager 2010 - Fm 2010
Rapidshare Sitesinden Nasıl Dosya İndirilir?
Jdownloader
Pro Evolution Soccer 2011
Fm 2011
Fifa Manager 2010
Adobe Photoshop Cs5
Tüm Liste ...