Kalfalık Soruları, Ustalık soruları, Usta Öğreticilik Soruları, Ders Dokümanları, sunular, modüller, üniteler, Lise seviyesi tüm okulların ders sınav sorular, online testler, meslek tanıtım rekhberi vb.

HaoZip v3
Makeup Pilot 4.10.2
Resource Tuner 2.05
Double Driver 4.1.0
PECompact 3
GoldWave v6.24
ZD Soft Screen Recorder 10
Anti-Porn v23.3.12.1
Uniblue Powersuite 2016
Uniblue SpeedUpMyPC 2016

FM 2010
GTA San Andreas [Full TR Yama v4.50]
Football Manager 2011 [FM 2011]
PES 2010
PES 2011
Crysis 3
PES 2012
Pro Evolution Soccer PES 2009
Pro Evolution Soccer (PES) 6
NFS Most Wanted [% 100 Save]


Ekle:  Çıkar:

  TRyama.Net Makaleler Cep Telefonu Akıllı Telefonlarla Uyumayın !                                      

Cep Telefonu
Yazıyı Paylaş

  Akıllı Telefonlarla Uyumayın !  Uykumuz gelmiyor diye kalkıp ne yapıyoruz? Sosyal medya hesaplarında gezinmeye başlıyoruz, oyun oynamaya başlıyoruz yada arkadaşlarımızla mesajlaşarak zaman geçiriyoruz. Yapılan araştırmaya göre akıllı telefonu uyumadan yatakta kullanmak uyku problemlerine sebeb oluyor.

Teknolojinn aslında insan sağlığına olan etkileri konusunda az biraz da olsa birşeyler biliyoruz. Sanırım teknolojinin insan hayatına olan etkileri sürekli gündemde kalmaya devam edecek. Uyku düzenine yönelik etkilerini araştıran Norveçli bilim insanlarının bulguları ise telefonkolikleri sevindirmeyecek türden. 

Geç saatlere kadar teknolojik cihazlarını kullanp uyku öncesinde akıllı telefonunuzu kullanıyorsanız hemen uyumuyorsunuz. Hatta telefonu kurcamalak için bir nevi yatağa girmiş sayılıyorsunuz. 16 ve 19 yaş aralığındaki 10 bin akıllı telefon kullanıcısı arasında yapılan araştırma yatmadan önce teknoloji kullanım oranı ile uykusuzluk arasında doğrudan ilgili. Yani anlayacağımız teknoloji ne kadar arttıyorsa uyku problemi de o kadar artıyor. 

Şurdan bildirim gelmiş olmalı diye oraya bakıp, az da şuraya bakıyım, şuna da bakıyım, mesaj da gelmişti ona da bakıyım derken uykusuzluk sorunu yaşadığınızın farkında olduğunu biliyorum. Sadece bu takılmalar değil daha önceki araştırmaya göre LED ekranlar da uyku düşmanı. O zaman size bir yöntem. Telefonsuz yatamam illa bakmam gerekiyor diyorsanız ve uykunuzun kaçmasını da istemiyorsanız Android için sunulan Twilight uygulamasını kullanarakLED ekranların yaydığı mavi ışığı azaltarak daha erken bir şekilde uyuyabilirsiniz. Başka bir işletim sistemine sahip telefon kullanıyorsanız ekran parlaklığını düşürebilirsiniz. Peki sizde uyumadan önce telefona bi bakıyım diyenlerden misiniz? Teknoloji sizde de uyku problemine sebeb mi? 


  by_owl
12 Şubat 2015 Perşembe
Okunma sayısı :  [ 1292 ]

İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
Üye Adı:
Şifre:   Son Eklenen Yazılar
Lg G6 Hakkında Yeni Bilgiler ve Görüntüler !
Otonom(oto Pilot) Araçlar Güvenli Mi?
Note 7'ler Hurda Olacak! Peki, Nasıl?
Google Play Store Yenileniyor!
İos 10 Yayınlandı! İşte Tüm Özellikleri ve Uyumlu Olduğu Cihazlar
Huawei İşletim Sistemi Üretiyor !
En İyi Güvenlik,virüs Programı Hangisi?
Tüm Liste ...   

    Popüler Yazılar
Football Manager 2010 - Fm 2010
Rapidshare Sitesinden Nasıl Dosya İndirilir?
Jdownloader
Pro Evolution Soccer 2011
Fm 2011
Fifa Manager 2010
Adobe Photoshop Cs5
Tüm Liste ...